Для групи 3 на 26.02.2021. До теми "Росія. Срібна доба російської поезії: течії, здобутки, долі митців. А. А. Ахматова (А. А. Горенко, 1889 – 1966). Вірші. Поема «Реквієм». "
Ми розглянемо на уроці наступні питання:
- А. А. Ахматова й акмеїзм.
- Етапи творчості мисткині.
- Провідні теми й мотиви ранньої лірики А. А. Ахматової,
- Образ ліричної героїні, Конкретність описів, «Щоденниковість» і психологізм.
XIX століття, коли працювала низка російських літераторів від Олександра Пушкіна і Євгена Баратинського до Антона Чехова та Лева Толстого, вважається золотою добою російської літератури. Срібною ж добою (рос. Серебряный век) стала межа XIX–XX ст. – час творчості Валерія Брюсова, Олександра Блока, Миколи Гумільова, Осипа Мандельштама, Анни Ахматової та інших. Анну Ахматову літературознавці відносять до акмеїстів.
Акмеїзм – (грец. ακμη — вершина, вищий ступінь чогось) — модерніська течія в російській поезії 10-20-их років 20 ст., що стверджували ясний погляд на земне життя й закликали «сприймати світ у всій сукупності його краси та потворності».
Про життя і творчість поетеси читай тут або дивись у відео нижче.
Експрес-урок кандидата філологічних наук О.В. Орлової "А.А. Ахматова. Лірика".
Твори Анни Ахматової можна прочитати тут (українською) або тут і тут (російською).
Завдання: у вашому підручнику (це його онлайн версія) читати стор. 89-92. На стор. 92 виконати завдання (Читаємо. Розмірковуємо. Обговорюємо).
Хто захоче докладніше дізнатися про "українські" роки Анни Ахматової – ажось посилання: "Последняя с морем разорвана связь".
Коментарі
Дописати коментар